Tepelný komfort

Zvuková izolace

Útulné pro oko

Celoplošné koberce jsou oblíbenou variantou do ložnic a dětských pokojů. Jsou útulné, zvýší vám tepelný komfort a tlumí hluk. Kusové koberce se volí do obývacích pokojů, kde se stávají jednou z dominant prostoru.

Výhody a nevýhody koberců

  • Obrovským plusem koberců je fakt, že zlepšují kvalitu domácího prostředí, protože působí jako filtr a zadržují tak prachové částice při zemi.
  • Koberce působí útulně.
  • Zajišťují tepelný komfort pro nohy.
  • Skvěle tlumí hluk v místnosti.

Typy koberců

Nejzákladnější členění koberců vychází z techniky jejich výroby.

  • Vpichované koberce

Jednotlivá vlákna se vpichují do podkladového materiálu pomocí lepidel. Tyto koberce jsou levné, snadno se udržují, ale ve srovnání s ostatními typy nebývají příliš kvalitní.

  • Všívané a tkané koberce

Všívané koberce se dělí na smyčkové, které jsou tvořeny smyčkami příze všitými do podkladové tkaniny a koberce s řezaným vlasem, které jsou ještě o něco měkčí a příjemnější na dotek.

  • Tkané koberce

Nejkvalitnějšími koberce jsou koberce tkané, a to strojově nebo ručně. Sem patří například i koberce vyrobené ze zbytkových materiálů nebo oblíbený a drahý peršan. 

Pokládka koberce

Dokonalé položení koberce je náročné na přesnost. Koberec je potřeba rozvinout v místnosti, kterou jste si před koupí pečlivě změřili a ke každé straně přidali cca 10-15 cm. Neřezejte nový koberec podle starého, který je sešlapaný. Vyřízli byste pouze zmenšeninu tvaru, který potřebujete. V průběhu pokládání se po koberci několikrát sem tam projděte a ujistěte se, že se nikde netvoří záhyby. Samozřejmostí je suchý, pevný a co nejrovnější podklad, protože koberec časem k nerovnostem přilne a ty se pak zřetelněji vyrýsují. Další možností je přilepit k podkladu celý koberec.

Vyberte si u nás z širokého vzorníků různých typů koberců. A my vám ho rádi položíme v těchto regionech a v jejich okolí: Jedovnice, Brno, Blansko, Boskovice a Vyškov.

Koberci to u nás nekončí. Položíme podlahy, namontujeme interiérové dveře, obložíme vaše schody a vyrobíme vám cokoliv z masivního dřeva. Vyřešte vše na jednom místě.

Hledáte spolehlivého podlaháře?

Ozvěte se